+420 723 780 280 info@3dary.cz

Hanka Suchá

Jako malá holčička jsem ráda snila. Zejména o dalekých cestách do neznáma, o vesmíru, o kung-fu, o bílém chlupatém pejskovi, o tom, mít všechny čtyři pískací mončičáky. A tady to všechno začalo. 

I díky tomu se nyní věnuji těmto třem oblastem:

  • Feng shui poradenství
  • Kung-fu vybavení
  • Mončičákům

Jak jsem se dostala ke Kung-fu

Začalo to mojí milovanou knížkou Robinson Crusoe. Tam jsem poprvé narazila na otázky přežití. A jelikož byl můj sen cestovat, tak jsem se touto problematikou začala zabývat. Nedílnou součástí přežití je dobrá kondice a sebeobrana. Nejdříve jsem začala chodit na karate, ale bylo to příliš tvrdé, hlavně pro tělo. Proto když jsem poprvé v Brně narazila na Tai-ji, byla jsem unešená.

Zdravé cvičení, meditace a bojové umění zároveň. Přes Tai-ji jsem se dostala i ke kung-fu a zrodil se další sen, odjet do Wudanských hor a tam si zkusit cvičit v pravé originální kung-fu škole. To mě ještě čeká. Zjistila jsem ale, že tady v Čechách není moc možností, jak si koupit originální oblečení a vybavení, proto jsem se rozhodla prodávat i toto.

Moje cesta k mončičákům

Pamatuji si tu radost a fascinaci z mého prvního mončičáka – byl žlutý a měl zavřený očička. Vytvořila jsem mu krabici a přichystala mu spousty oblečků. Přála jsem si i ostatní tři, ale nebylo možné je tehdy sehnat. Až když jsem měla vlastní děti cca v r. 2012, jsem se po nich znovu podívala a zjistila jsem, že jich je mnohem více druhů, že pochází z Japonska a že do dnes existují a co více, tolik krásných druhů. Jelikož jsem rozený obchodník, tak jsem si řekla, že zkusím s nimi obchodovat. A našla jsem v tom velké potěšení.

Podařilo se mi sehnat vzácné druhy, navázala jsem kontakt se sběrateli z různých koutů světa. Pokaždé když otevírám balíček čínskými znaky, se mi zatají dech jako o Vánocích pod stromečkem. Baví mě je renovovat, přešívat, čistit, fotit a dělat lidem radost, když jim můžu prodat nějakého, po kterém třeba tolik let toužili. Do této kapitoly bych zahrnula i ostatní staré hračky, zejména ty z osmdesátých let. Mám moc ráda i panenky z Japonska a Číny, zejména Gégé panenky, předchůdkyně mončičáků.  Také jsem našla velkou zálibu ve starých čínských deskových hrách.

Proč mě přitahovalo Feng shui?

Když jsem se přestěhovala do našeho domu, nějakým způsobem mě vyčerpával a nešlo mi se cítit jako doma. Nejdříve jsem si říkala, že člověk, který se věnuje duchovnu, by se neměl nechat rozhodit prostředím, ve kterém žije, ale nešlo to. A tak jsem zkusila první úroveň FŠ. Nakonec se mi podařilo vystudovat všechny tři, vč. mezinárodní úrovně. Vůbec jsem nečekala, jak moc mi to může změnit život. Fascinovala mě čínská kosmologie, astrologie, trigramy a hexagramy a vůbec práce s hvězdami a kompasem.

A po prvních změnách v našem domě se začaly dít věci. Vše se dalo do pohybu, děti poskočily vpřed, kočička po dvou letech se částečně skamarádila s pejskem. Začalo se mi dařit vítězit nad hmotou, která mě hodně dusila, našla jsem zálibu v minimalismu. Je tolik ulevující mít jenom to, co opravdu potřebujeme a milujeme. Každá věc má určité místo.  A hlavně, už se doma cítím jako doma. Hned jsem začala léčit prostor své rodině i svým přátelům, tímto bych jim chtěla poděkovat za tu možnost získat praxi a jelikož to mělo kladný účinek i u nich, rozhodla jsem se to dělat profesionálně.

Kontaktní formulář

5 + 5 =

Rychlý Kontakt

+420 723 780 280

info@3dary.cz

Brno a okolí